Звернення Глави УГКЦ у 95-й тиждень повномасштабної війни, 10 грудня 2023 року

10 грудня 2023, 20:40 335

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Ось уже 95-й тиждень великої війни переживає Україна. Знову ллється кров, знову гинуть українці в різних частинах нашої Батьківщини. Ворог не тільки невпинно атакує позиції на всій лінії фронту, а й убиває наших мирних жителів. Російські бомби і ракети вдарили по Харкову та Миколаївщині. Загинули пацієнти в херсонській лікарні. Під час цієї великої хвилі страждань росія обстріляла Україну крилатими ракетами. Це був найбільший масований удар по Україні за останніх 80 днів війни.

Серед засніжених полів і степів України лунає молитва до Господа Бога за мир. Незважаючи на біль, втому і сльози ми хочемо, щоб увесь світ і сьогодні почув наш голос: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Цього тижня українці пережили особливий момент світлої надії. Шостого грудня ми відзначили День Збройних cил України — молилися за синів і дочок нашої Батьківщини, які сьогодні воюють, гинуть на фронті. На той самий день за новим календарем припадає свято Святого Миколая. Серед темряви війни, смутку та втоми ми пережили почуття радості й надії, бо святий Миколай — це втілення Божої любові та Його милосердя в традиції, у духовному житті нашого народу. Можливо, мало хто знає у світі, що різдвяні подарунки дітворі в Україні роздає саме святий Миколай.

Так сталося, що резиденція Глави Церкви у Львові перетворилася цими днями на резиденцію святого Миколая. Через наш дім пройшли тисячі українських дітей. Вони пережили не тільки радість від подарунка та зустрічі зі святим Миколаєм, а й сповнилися надією, що ми разом можемо перемогти смуток і втому. Усі зібрані кошти за ці відвідини святого Миколая ми передаємо у фонд підтримки Збройних сил України. Солідарність під час війни — свідчення діяльної любові за прикладом святого Миколая — дарує нам надію.

Однак цього тижня ми отримали ще й таку новину. Розчерком пера окупаційної влади на Запоріжжі було заборонено (як з’ясувалося, вже впродовж довгого часу) діяльність Української Греко-Католицької Церкви та всіх гуманітарних католицьких інституцій не тільки нашої Церкви. Жорстоким репресіям піддані всі релігійні організації і спільноти, окрім Російської Православної Церкви.

Звертаємося до всіх міжнародних інституцій із закликом підняти голос на захист репресованих віруючих на окупованих росією територіях, на захист міжнародного гуманітарного права, яке забезпечує релігійну свободу навіть у час війни.

Просимо всю Україну, увесь світ: не забуваймо про наших братів і сестер на окупованих територіях! Звертаємося до міжнародних інституцій: не забувайте про біль України, не перетворюйте страждання нашого народу на дипломатичні чи політичні ігри! Україна потребує допомоги світу, щоб продовжувати дарувати радість і допомагати тим, хто страждає. Просимо: підтримайте нашу Батьківщину Україну в її протистоянні видимому воплоченню зла, яке сьогодні несе російський агресор і вбивця на нашій землі.

Боже, благослови Україну! Боже, надихни серця мільйонів людей в усьому світі підтримати наш народ у момент його найбільшого страждання! Святий Миколаю, допоможи українському народові бути втіленням діяльної, милосердної Божої любові! Боже, благослови Україну Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео