Владика Теодор Мартинюк взяв участь у святкуванні 800-ліття заснування Чину братів менших

1 грудня 2023, 16:40 20

29 листопада святкують празник Всіх святих Серафимського (Францисканського) Чину. До лику святих і блаженних належить понад 500 святих, серед яких у нашому народі є дуже знані і шановані: св. Антоній Падевський, св. отець Піо і засновник Чину братів менших — св. Франциск з Асижу.

Про це йдеться на сайті Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

З цієї нагоди у храмі УГКЦ Святого апостола Петра у Тернополі відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк. На Богослужінні занесли Богу подячну молитву з нагоди 800-ліття заснування Чину братів менших та укладення їхнього монашого уставу.

Під час проповіді владика Теодор зазначив: «Не людина шукає і знаходить Бога, а це Бог шукає і знаходить людину, котра наче овечка загубилась, заплутавшись в кущах власних думок і пристрастей». Саме тому архиєрей наголосив: «Це не Франциск з Асижу знайшов Бога, а власне Бог знайшов святого Франциска; Франциск просто хотів бути знайденим Богом і переміненим Його благодаттю».

Після Архиєрейської Літургії перед образом святих Серафимського Чину був прочитаний акт посвяти всіх присутніх Богові за посередництвом Всіх святих Серафимського Чину, а відтак служився Акафіст до Всіх святих францисканів.

На кінець Богослужіння владика Теодор Мартинюк від імені архиєпископа і митрополита Василія Семенюка вручив братам Юстиніану і Мойсею нагороди — золоті хрести з прикрасами.