Владика Теодор Мартинюк на Континентальній асамблеї: «Ми переживаємо справжній геноцид»

10 лютого 2023, 12:21 224

«В Україні ми переживаємо жорстокість війни. Це — страшна навала, справжній геноцид». Вранці 9 лютого у Празі на Континентальній асамблеї Синоду про синодальність виступив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Теодор Мартинюк, донісши голос українців про війну, що триває на теренах нашої держави.

10 лютого приблизно 200 делегатів європейських єпископських конференцій обговорювали затвердження Підсумкового документа Континентального етапу Синоду Єпископів Католицької Церкви. Це — основопожний текст, який має містити теми та виклики, які були в центрі дебатів цих напружених днів.

Серед виступів на пленарному засіданні був піднесений голос з України: «Сотні тисяч убитих, зокрема 460 дітей», — сказав єпископ. «Близько 12 мільйонів біженців, внутрішніх і тих, хто виїхав за кордон і кого ви щедро прийняли. Нестерпна трагедія в центрі Європейського континенту. 1100 лікарень зруйнували росіяни. Наші парафії окуповані, двоє священників ув’язнені, деякі перебувають у фільтраційних таборах у росії, деякі священники, монахині та монахині були поранені», — розповів представник Української Греко-Католицької Церкви владика Теодор Мартинюк.

Відтак доповідач зазначив, що від початку Асамблеї усі погодилися з тим, щоби правда і щирість були в центрі роздумів. «Тому ми просимо, щоб у Підсумковому документі були чіткі заяви щодо російського вторгнення в Україну. Ми щиро просимо, щоб він містив твердження про необхідність справедливого миру в Європі. Просимо, щоб була висловлена вдячність українського народу всім народам Європи, які солідарні з Україною в її стражданнях», — мовив єпископ-помічник Тернопілько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Читайте також: УГКЦ на Синоді про синодальність: «Від віри у Збройні cили України до віри у християнську родину!»

Нагадаємо, що ввечері 5 лютого 2023 року Святою Месою була відкрита Європейська континетальна асамблея в межах синодального процесу 2021–2024 років, присвяченого темі «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія», кульмінаційними моментами якого стануть сесії XVI Звичайної асамблеї Синоду Єпископів, що відбуватимуться у Ватикані.

Читайте також: «Європо, не забувай своїх мучеників!» — владика Богдан Дзюрах на Континентальній асамблеї

Україну у Празі представляють відразу три делегації: від Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви та Мукачівської греко-католицької єпархії. До їхнього складу входять єпископи, єпархіальні священники, черниця та мирянки. Українську Греко-Католицьку Церкву представляють єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ владика Теодор Мартинюк, с. Даниїла Шумна, СНДМ, Яна Волощук і Христина Потерейко.

за матеріалами пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ