«Віримо, що нині Ви здобули ще одного небесного заступника», — Глава УГКЦ до владики Степана Суса із приводу смерті батька

8 лютого 2024, 20:27 2011

8 лютого у с. Чишки на Львівщині Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звершив Панахиду за блаженної пам’яті Ярославом Сусом у домі новопреставленого. Глава Церкви висловив братні співчуття владиці Степанові Сусу та всій скорботній родині й запевнив у молитві в наміренні новопреставленого.

Фото з архіву

У листі-співчутті, переданому владиці Степанові, Блаженніший Святослав наголосив, що батько — це той чоловік, який своїм життям відкрив для своєї сім’ї, зокрема і для сина-єпископа, образ Небесного Отця.

«Він навчив Вас життя, його слова, повчання залишаться з Вами назавжди. Та найважливіше, що він для Вас зробив, — це прищепив любов до Бога, до Його святої Церкви, — звернувся Глава УГКЦ до владики Степана. — Цю науку він потверджував і власним прикладом, і тим, як він закінчив свою земну подорож. Пан Ярослав прийняв на смертному ложі Таїнства Сповіді та Причастя, що є Божим даром для його безсмертної душі й завдатком отримання вічних небесних благ, а для Вас і всієї родини — результатом вислуханих молитов».

Предстоятель запевнив, що просить у Господа Ісуса Христа, перед яким уже предстоїть п. Ярослав, складаючи звіт за прожиті роки, про упокоєння для нього самого, а для скорботної родини — про втіху.

«Віримо, що нині Ви здобули ще одного небесного заступника, який, перебуваючи перед Божим престолом, випрошуватиме ласки для своїх рідних і нашої стражденної України та Церкви. Щиро віримо, що Пресвята Богородиця, яку він так шанував у молитві на вервиці, сьогодні допровадить його до свого Сина та нашого Спаса Ісуса Христа», — наголосив Блаженніший Святослав.

Патріарх нагадав родині слова потіхи зі Святого Письма: «Я — воскресіння і життя. Хто в Мене вірує, той навіть і вмерши — житиме!» (Ів. 11, 24). Такими словами, зауважив він, розраджує наш Ісус Христос родину, яка втратила дорогу для себе людину. Він є Життям і тим, хто дає життя вічне.

«Віддаємо душу новопреставленого раба Божого Ярослава в руки безмежного Божого милосердя та з вірою промовляємо: „Несказанної слави Твоєї сподоби, Христе, того, що до Тебе переставився, де є житло тих, які веселяться, і голос чистої радості“», — додав на завершення Глава Церкви.