В Івано-Франківську обговорили минуле, сучасне та майбутнє руху «Українська молодь — Христові»

4 жовтня 2023, 09:32 48

30 вересня в Івано-Франківську відбулася просвітницька та культурно-мистецька програма, організована громадсько-християнським рухом «Клич» спільно з Івано-Франківською обласною молодіжною християнською організацією «Українська молодь — Христові».

Зранку уемхівці мали змогу побувати на подячній Божественній Літургії, яка відбувалася на парафії Різдва Пресвятої Богородиці. Подячні молитви лунали від присутніх на Літургії. Про це повідомив Олег Відливаний.

Головним просвітницьким заходом цього дня став круглий стіл «Українська молодь — Христові: ретроспектива, сучасність та візія у майбутнє». На ньому модератор заходу бр. Климентій розповів історію заснування організації УМХ у 1933 році, а Олег Відливаний — історію діяльності УМХ на Калущині. Також доповідь мав о. Віталій Козінчук — доцент кафедри богослов’я Івано-Франківської академії Івана Золотоустого.

На заході також виступали вельмишановні гості з Львівщини: Христина Кутнів — голова Всеукраїнської координаційної ради Молодіжного руху УГКЦ «Українська молодь — Христові» та голова Львівського обласного УМХ Олег Дацій.

Закінчилася культурно-мистецька програма в Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк.

Молитвою розпочав дійство бр. Климентій Місійного згромадження святого апостола Андрія Первозванного, а продовжив духовну молитву автор сучасної духовної пісні Dominico. У супроводі заслуженого артиста України Ярослава Бибика виконала пісню «Запалю свічу» солістка обласної філармонії імені Іри Маланюк Марʼяна Бибик.

Чудову мініатюру «Бути українцем» зіграв дитячий театр Угринівського ліцею (керівник — Ірина Сандула).

Надзвичайно проникливо прозвучав музичний твір Джуліо Каччіні «Ave Maria» у виконанні викладачів Єзупільської школи мистецтв.

Родзинкою музичного дійства став виступ тріо «Ґердан» у складі Юлії Яцук, Яни Яцук та Діани Біловус.

Пісні на духовну, релігійну та світську тематику виконували Оксана Марцінко, Лілія Глушко, Світлана Овчар, Вікторія Гоян, вокальний квартет студентів Інституту мистецтв, а також заслужена артистка України Ольга Молодій.

Помпезно завершив імпрезу камерний хор «Джерело» Освітньо-мистецького центру Івано-Франківської міської ради. Художній керівник і диригент — заслужений діяч мистецтв України Ігор Демʼянець. У їхньому виконанні прозвучали частини Літургії Миколи Дилецького «Слава Єдинородний», «Прийдіте, поклонімся», «Алилуя», а також твір Богдана Шиптура «О прекрасна зіронько».

Ведучою заходу була директор школи мистецтв Єзупільської селищної ради Лариса Шафран.

Величним духовним гімном «Боже, великий, єдиний» завершилася культурно-мистецька програма, присвячена 90-й річниці створення УМХ.

за матеріалами Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії