У США відбулися щорічні збори Асоціації українців-католиків «Провидіння»

24 квітня 2024, 14:09 53

19 квітня 2024 року у Філадельфії (США) відбулися щорічні збори Асоціації українців-католиків в Америці «Провидіння».

У США відбулися щорічні збори Асоціації українців-католиків «Провидіння»

«Бути частиною української громади визначає нам нашу місію», — зазначили представники Асоціації українців-католиків в Америці «Провидіння» під час зустрічі.

У загальних щорічних зборах, окрім представників асоціації, взяли участь архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк та єпископ Пармської єпархії святого Йосафата владика Богдан Данило.

За словами учасників зборів, у минулому «Провидіння» було основою у звичайному житті українця. «Ми надавали позики на будівництво церков, і допомагали новим емігрантам влаштуватися та звикнути до життя у США. У нас були міцні стосунки, побудовані на довірі та підтримці один одного», — розповіли вони.

«Сьогодні настала нова хвиля українців, і ми сподіваємося будувати такий самий зв’язок, як і раніше. Ми знаємо, що існує багато варіантів страхування життя та заощаджень, але ви повинні звернутися до нас, коли з’явиться потреба, оскільки всі ми маємо одинокі цілі: щоб допомогти вам і вашій сімї підготуватися до майбутьнього», — запевнили в готовності до співпраці учасники зборів асоціації.

Варто додати, що своїми фінансами Асоціація українців-католиків в Америці «Провидіння» через Патріаршу фундацію «Мудра справа» підтримує постраждалих унаслідок російської війни українців, реалізуючи благодійні соціальні проєкти.

Довідка

Історія та місія «Провидіння» спеціально організована для того, щоб підтримати Українську Католицьку Церкву та простягнути руку допомоги згуртованій українській громаді. «Провидіння» — єдине українське католицьке братське благодійне товариство у Сполучених Штатах.

6 серпня 1912 року єпископ Сотер Ортинський, перший український католицький єпископ в Америці, усвідомив необхідність створення організації на національному рівні, яка б мала пріоритетом український народ і Церкву. Так було створено «Провидіння». На зборах були присутні священники, кантори та представники церковних організацій. Також були присутні власники української преси, які на той час видавали українську газету під назвою «Америка».

Первісна штаб-квартира «Провидіння» перебувала в Нью-Йорку. Через 2 роки вона була перенесена на Північну Франклін-стріт, 817, у Філадельфії, де залишається і донині.

З часу заснування у 1912 році асоціація підтримує українські католицькі парафії та численних людей українського походження фінансовою допомогою. Більшість внесків спрямовуються на:

• покращення парафіяльних будівель або іпотечні кредити на нове будівництво;
  • спонсорська допомога українським католицьким семінаріям;
  • стипендії для студентів;
  • християнські та культурні добрі справи.
за матеріалами пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ