У Київській архиєпархії заклали нові «Сади перемоги»

24 квітня 2024, 17:38 67

У час Великого посту на території соціальних центрів Бердичівського протопресвітерства Київської архиєпархії заклали три нові яблуневі «Сади перемоги».

У Київській архиєпархії заклали нові «Сади перемоги»

Про це повідомляє інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.

Екологічні та соціальні виклики завжди тісно пов’язані і потребують спільних системних відповідей відповідно до концепції «інтегральної екології», презентованої учительським магістерієм Вселенської Церкви в енцикліці «Laudato Si». Це екосоціальне вчення Церкви вже котрий рік намагаються втілювати спільними зусиллями Екобюро Київської архиєпархії УГКЦ в особі о. Романа Романовича і Благодійний фонд «Карітас-Бердичів» в особі о. Романа Шкрібенця.

Наприкінці 2023 року, за підтримки Бюро УГКЦ із питань екології, на базі деканального соціально-душпастирського центру Святого Йосафата було налагоджено систему роздільного збору побутових відходів, завдяки якій церковна соціальна інституція стала не лиш більш дружньою до довкілля, а й одержала змогу перетворювати відходи на доходи, які спрямовує на відповідні соціальні цілі.

Активна позиція священнослужителів у справі екосоціальної дияконії сприяє відповідальному управлінню природними дарами Творця, піклуванню про потребуючих та збереженню Божого створіння — природи. У час Великого посту — це також вияв милосердя та дієве знаряддя проповіді воскреслого Христа.