Глава УГКЦ зустрівся з англіканським архиєпископом Кейптауна Табо Макгобою

20 грудня 2022, 13:08 442

У понеділок, 19 грудня, у Києві Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з архиєпископом Кейптаунським і митрополитом Англіканської Церкви Південної Африки Табо Макгобою. У зустрічі взяв участь о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжрелігійних і міжконфесійних відносин.

Глава УГКЦ зустрівся з англіканським архиєпископом Кейптауна Табо Макгобою

Це перший візит архиєпископа Табо Макгобою в Україну. Його мета — побачити жахливі наслідки російської агресії в Україні, почути свідчення очевидців.

У складі делегації з архиєпископом прибув доктор Ґреґ Міллс, директор Фонду Брентерста. Їх супроводжували: Оксана Сікора, керівниця проєкту Глобального Півдня (Африка і Латинська Америка), та полковник Олег Квасюк, представник Міністерства оборони України, аташе у країнах Африки.

На початку зустрічі Блаженніший Святослав подякував архиєпископові Табо Макгобі за візит, який є виявом підтримки і солідарності з українським народом.

Глава Церкви розповів архиєпископові про свій нещодавній візит до Донецького екзархату УГКЦ, під час якого він відвідав Запоріжжя, Дніпро, Кривий Ріг, а також деокуповані села Херсонщини. Предстоятель поділився враженнями від побаченого, розповів про страждання людей, над головами яких продовжують літати ракети.

Блаженніший Святослав звернув увагу на молитву, що підтримує український народ, дарує йому надію на майбутнє, і запросив архиєпископа молитися за Україну.

Додамо, що, перебуваючи з візитом в Україні, архиєпископ Табо Макгоба також відвідав Український католицький університет у Львові.

Довідка

Архиєпископа Табо Макгобу вважають один із найвпливовіших англіканських духівників Південної Африки. Він наймолодший із будь-коли обраних архиєпископів Кейптауна (ПАР). Послідовник і наступник архиєпископа Десмонда Туту, найбільшого духовного лідера Південної Африки та соратника Нельсона Мандели.