Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу відходу до вічності єпископа-емерита Роберта Москаля

8 серпня 2022, 11:41 996

Із великим сумом сприйняли ми звістку про те, що по вічну нагороду до нашого Господа перейшов наш дорогий співбрат Роберт Москаль, владика-емерит Пармської єпархії, її перший правлячий архиєрей. Про це написав Блаженніший Святослав у листі-співчутті, адресованому владиці Богданові Данилу, єпископу єпархії святого Йосафата з осідком у м. Парма, штат Огайо, США.

Владика Роберт Москаль звершує Літургію у катедральному соборі святого Йосафата у Пармі, штат Огайо, США, листопад 2017 року

Владика Роберт, ідеться у листі, одержав єпископську хіротонію 13 жовтня 1981 року в катедральному храмі Непорочного Зачаття у Філадельфії. Головним святителем став архиєпископ Філадельфійський Степан Сулик, а співсвятителями — єпарх Стемфордський Василій Лостен та єпарх Чиказький Інокентій Лотоцький. 3 грудня 1983 року папа Іван Павло ІІ створив нову єпархію — святого Йосафата у м. Пармі (штат Огайо, США), яка охоплювала штати Огайо, Кентуккі, Техас, Міссісіпі, Алабама, Джорджія, Флорида, Північна і Південна Кароліна, Західна Вірджинія та Західна Пенсильванія, і призначив владику Роберта її першим єпархом. Введення на престол відбулося 29 лютого 1984 року. Відтак 25 років свого життя владика Роберт віддав служінню у ній.

«Тому, хто йде першим, завжди важко, — зазначив Глава УГКЦ. — Але сьогодні, завдяки праці цього славного архиєрея, ми втішаємось єпархією, яка живе Божим словом, любить свою Церкву та примножує ті дари, які Господь щедро вилив на своїх вірних. Його служіння відзначалося великою ревністю у проголошенні Доброї Новини, турботою про вірних. Чимало він зробив для належного функціювання парафіяльного життя. Його увагою втішалися діти й молодь. Тож можемо ствердити, що життя і служіння новопреставленого єпископа було цінним даром для нашої Церкви».

«Дорогий владико Богдане, — звернувся Блаженніший Святослав до теперішнього єпископа Пармської єпархії святого Йосафата, — владика Роберт „теплою рукою“ передав вам Пармську єпархію та ще понад сім років супроводжував Ваше служіння доброю порадою, словом підтримки та святительською молитвою. Новопреставлений владика був активним учасником Синодів Єпископів нашої Церкви — навіть перебуваючи на емеритурі, завжди відгукувався на заклик Глави Церкви».

«Господь відкриває перед ним небеса, даруючи радість споглядати Свою славу, а вашу єпархію наділяє ще одним небесним заступником, який випрошуватиме потрібних ласк», — переконаний Глава УГКЦ.

Віддаючи душу новопреставленого владики Роберта в руки безмежного Божого милосердя та прохаючи у Христа сподобити його несказанної Божої слави, Блаженніший Святослав додав: «Владико Роберте, моли милостивого Бога, щоби Він дарував мир для України і її вірних дітей!».

Як ми повідомляли, єпископ-емерит Пармської єпархії святого Йосафата владика Роберт Москаль відійшов до вічності у неділю, 7 серпня 2022 року, на 85-му році життя.