Глава УГКЦ у Світлий понеділок: Зустріньмо воскреслого Христа в живій спільноті віруючих людей!

6 травня 2024, 16:45 357

Святкувати храмовий празник собору Воскресіння Христового означає мати можливість пережити зустріч із Воскреслим, як це пережили і Його учні дві тисячі років тому у Єрусалимі. Тому я вітаю вас із цим святом. Такими словами звернувся до вірних Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді 6 травня, у Світлий понеділок.

У день престольного празника Патріаршого собору Воскресіння Христового Блаженніший Святослав привітав парафіян собору, а також подякував усім тим, хто творить у цьому місці спільноту учнів Христових. «Якщо ви шукаєте когось, на кого справді можна покластися, хто є завжди свій, завжди той, від кого можна очікувати реальної допомоги, — Христос є тут для вас, зокрема у спільноті віруючих людей нашого собору Воскресіння», — наголосив Патріарх.

Під час проповіді Предстоятель розкрив зміст і глибину пасхального таїнства та пояснив, що Пасха — це не просто свято звичаїв та традицій. Це — таїнство, яке розкриває нам глибину Божої любові.

Він зауважив, що Пасху можна описати трьома ключовими словами: зустріч, стосунок та життя.

Зустріч із воскреслим Христом лежить в основі свята. «Пасха — це момент зустрічі дуже багатьох різних дійсностей: старого і нового, смертного і безсмертного, того, що минає, і того, що залишається, — пояснив Глава УГКЦ і додав: — А найважливіше — це момент зустрічі між Богом і людиною».

Пасха веде до нових стосунків: із Богом та між людьми. Блаженніший Святослав зазначив, що ці стосунки ґрунтуються на любові, прощенні та взаємодопомозі. «Пасха — це стосунки між тими, хто шукає Бога, і тими, хто Його знайшов. Пасха — це таїнство зустрічі і таїнство наслідків цієї зустрічі, бо зустріч веде завжди до стосунків», — пояснив Глава Церкви.

За словами Блаженнішого Святослава, Пасха — це свято життя, яке перемагає смерть: «Це — свято життя, — життя, над яким навіть смерть не має більше влади. Це — життя, яке пливе з воскреслого переможця Христа-Спасителя, який смертю смерть подолав. І навіть тим, що в гробах, життя дарував». Апостол Павло сказав, що Христос — наша Пасха, адже Він є всім для всіх, Він є життям.

Окрім цього, Отець і Глава УГКЦ зазначив, що війна в Україні зруйнувала багато стосунків між людьми, але Воскресіння Христове дає нам надію на відновлення та зцілення.

«Ми відчуваємо, що Він є з нами, що Він є той, хто сьогодні запрошує нас будувати з Ним ось ці стосунки, зустріти Його. Він сьогодні подорожує з нами навіть воєнними дорогами України для того, щоб нас животворити, не дати можливості смерті заповнити людину в наших із вами обставинах», — закцентував архиєрей.

Блаженніший Святослав запропонував особливо застановитися над особливим стосунком Пасхального таїнства у відносинах між мамою і сином, адже травень традиційно посвячений Пречистій Діві Марії, яка стала джерелом людського життя для нашого Бога та пережила драму матері, сина якої вбили.

Наприкінці Літургії з нагоди храмового свята Отець і Глава УГКЦ представив нового адміністратора Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. Ним іменовано о. Андрія Боднарука, керівника пресбюро Київської архиєпархії УГКЦ, який дотепер був адміністратором парафії Бориса і Гліба УГКЦ на Позняках у Києві. Досі, упродовж 13 років, адміністратором головної святині УГКЦ був ієромонах Ніканор Лоїк.