Глава УГКЦ у 110-й тиждень війни: Доки росія як агресорка заперечуватиме основи міжнародного права, доти неможливою буде угода про мир

24 березня 2024, 23:39 151

Будь-яка міжнародна угода про припинення вогню повинна ґрунтуватися на нормах і принципах міжнародного права. Доки росія як агресорка заперечуватиме основи міжнародного права, доти неможливою буде угода про мир. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви у 110-й тиждень від початку повномасштабного вторгнення росії на нашу землю та війни, яка триває вже понад 10 років.

20 березня 2024 року росія завдала ракетного удару по Харкову, фото: ДСНС України

Предстоятель зазначив, що цей тиждень, мабуть, увійде в історію України як період нових масових воєнних злочинів росії проти мирного населення нашої держави. Минулий тиждень — як час масованих атак росії із неба на наші мирні міста й села.

Глава УГКЦ зауважив, що коли ми сьогодні, на 3-му році війни, намагаємося зрозуміти, як зупинити цю злочинну війну, багато хто у світі роздумує над одним словом — «діалог».

«Ми часто чуємо про перемовини як альтернативу військовому протистоянню. Вкотре намагаємося зрозуміти: що стоїть на перешкоді перемовинам? Чи діалог між росією, країною-агресоркою, країною-терористкою, і Україною взагалі можливий? А якщо ні, то що стоїть йому на перешкоді? Чуємо звинувачення в бік України, що буцімто вона відмовляється від перемовин або ще не готова, не має сміливості до них», — запитує духовний лідер.

«Заявляємо в усій повноті правди, — наголосив Блаженніший Святослав, — що Україна від початку протистояння виступала як сторона, що прагне діалогу. З ініціативи Президента України було зроблено все можливе, щоб за допомогою перемовин зупинити агресора. Проте весь світ побачив, що росія не вважає Україну суб’єктом діалогу, ба більше, заперечує право України на існування».