«Дякую за ваше милосердя і відкриті серця, що рятують українців сьогодні», — Блаженніший Святослав до делегації зі США

10 лютого 2023, 10:01 648

8–9 лютого відбувався візит солідарності в Україну делегації зі США на чолі з архиєпископом і митрополитом Філадельфійським Борисом Ґудзяком. Разом із ним до Львова, а відтак Києва прибули ординарій дієцезії Роквіл Центр у Нью-Йорку Джон Баррес і президентка організації «Catholic Charities USA» (Католицькі благодійні організації США) с. Донна Маркхем. Вони відвідали також Ірпінь та Бучу.

Представники Католицької Церква США моляться у храмі Святого Андрія Первозванного в Бучі за жертв російської агресії

У столиці України релігійні діячі мали кілька важливих зустрічей. Зокрема, гості зустрілися з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, який в їхніх особах подякував Католицькій Церкві США за солідарність і підтримку українського народу: «Дякую не лише за вашу гуманітарну та матеріальну допомогу, а й за милосердя і відкриті серця, що рятують українців сьогодні».

Глава УГКЦ наголосив на важливості таких візитів делегацій із різних куточків світу в тяжкий воєнний час. «Ми — не забуті, ми можемо вижити навіть у таких драматичних обставинах, бо не одні зі своїм болем», — сказав Предстоятель в ефірі «Живого телебачення».

Єпископ Джон Баррес також подякував Блаженнішому Святославові за стійкість і єднання, особливо у воєнний час: «Українці зараз — дуже потужні. Особливо потужні й дуже важливі також Ваші щоденні звернення до людей».

9 лютого митрополит Борис Ґудзяк, єпископ Джон Баррес і с. Донна Маркхем відвідали Бучу й Ірпінь, де, зокрема, завітали до храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, пошкодженого російською міною. Ставши свідками страшних воєнних злочинів росії проти українського народу, вони висловили слова підтримки та подяки за мужність.

Буча сьогодні є символом російського імперіалізму, колоніалізму, а також диявольської здатності впливати на людину до таких невимовних злочинів, зазначив владика Борис Ґудзяк.

Сестра Донна Маркхем мала нагоду розповісти про гуманітарну допомогу, яку надає українцям Католицька благодійна організація США. «Люди США — з вами, Церква — з вами… У цей час ми робимо все можливе, щоби зрозуміти, як допомогти людям. Допомагаємо близько 20 тисячам українцям у США зараз. І продовжуємо», — наголосила с. Донна.

У храмі Святого Андрія Первозванного в Бучі представники Католицької Церкви США помолилися за упокій невинно вбитих людей під час війни.

Департамент інформації УГКЦ,
фото: Назарій Жеплінський