«Справжніми героями є ті, котрі здобувають вічність, віддаючи дочасне», - Глава УГКЦ про Небесну сотню

Понеділок, 23 лютого 2015, 18:03

22 лютого в соборі Святої Софії в Римі Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, очолив Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди завершення паломництва єпископів Синоду УГКЦ з України до гробів верховних апостолів.

У цей день з нагоди першої річниці подій на Майдані ієрархи разом із українськими мігрантами молилися також за жертв Небесної сотні.

Звертаючись до присутніх на молитві, Глава УГКЦ пригадав, «що сьогодні ми згадуємо першу річницю Революції гідності і молимося за героїв Небесної сотні – тих, кого ми називаємо героями, і тих, хто не вмирає. У своєму серці ці герої зберегли те, чого не можна вбити, – це любов до своєї батьківщини і самопожертва за своїх ближніх».

За словами Блаженнішого Святослава, новітні герої України є також для нас прикладом любові до своєї батьківщини, адже «у цей трагічний час кожен із нас покликаний стати героєм на своєму місці, бо справжніми героями є ті, котрі здобувають вічність, віддаючи дочасне».

Після Літургії вірні процесійно вийшли з храму до пам’ятного хреста героїв Небесної сотні, спорудженого на стіні поруч із собором. Тут ієрархи УГКЦ разом із чисельною українською громадою молилися Панахиду та запалили свічку пам’яті за загиблими під час Революції гідності. Після молитви парафіяльна молодь провела поминальний реквієм, а наймолодші представники української громади Рима - флешмоб із закликом до миру.

Додамо, що в Богослужінні взяли участь десять єпископів різних єпархій та екзархатів в Україні, представники духовних інституцій Рима, семінаристи та монашество УГКЦ. На молитві була також Тетяна Іжевська, посол України при Апостольському Престолі.

 

Прес-служба товариства «Свята Софія»

Фото: Андрій Губар