Папа до Глави УГКЦ: «Україна є і завжди буде у моєму серці» (доповнено)

Четвер, 15 жовтня 2015, 13:09

Перебуваючи у Ватикані з офіційним візитом для участі в Папському Cиноді про сім’ю, Блаженніший Святослав зустрівся із Святішим Отцем і вкотре розповів йому про ситуацію в Україні. Зустріч Єпископа Рима і Глави УГКЦ відбулася вчора, 14 жовтня.

Під час розмови Блаженніший Святослав розповів Папі Франциску про гуманітарну кризу, котру переживає Україна у зв’язку з війною на сході країни. Глава УГКЦ озвучив Папі дані ООН про понад півтора мільйона внутрішньо переміщених людей, які стали жертвами війни на Донбасі. Святіший Отець запевнив Блаженнішого Святослава у молитві та підтримці для відновлення та побудови мирного життя в Україні. «Україна є і завжди буде в моєму серці», ‒ наголосив Папа Франциск.

Окрім цього, Предстоятель УГКЦ подякував Святішому Отцю за проголошення геройських чеснот митрополита Андрея Шептицького. Він зазначив, що «постать митрополита Андрея є неоціненною в житті нашої Церкви, а підписання декрету про визнання його геройських чеснот є знаком великої підтримки України збоку Апостольської Столиці».

Як повідомив Глава УГКЦ, наразі відбувається аналіз чуда оздоровлення, що відбулося на території США, за посередництвом молитов до митрополита Андрея. Цей факт уже канонічно зафіксований. Згодом відбудеться зустріч медиків, які дослідять це чудо.

З цієї нагоди Блаженніший Святослав подарував Папі Франциску медаль із зображенням великого Митрополита, виготовлену з нагоди ювілею 150-річчя з дня його народження стараннями о. Володимира Палчинського, монаха ЧСВВ з Івано-Франківської монашої обителі. Папа із вдячністю прийняв подарунок від Глави УГКЦ і поцікавився символікою зображень на медалі.

Блаженніший Святослав розповів, що УГКЦ 1 листопада 2014 року розпочала відзначення Року митрополита Андрея, згадуючи 70-ту річницю з дня його смерті. Кульмінацією стало святкування у Львові на державному рівні дня його народження. «Тоді ми освятили пам’ятнику великому Митрополиту. На цю подію прибув й Президент України», - додав він. Тож ця подія вийшла за межі Галичини. Також, як відомо, пам’ятник відкрили і в Івано-Франківську під час проведення Патріаршого Собору УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі із живим Христом».

«1 листопада ми календарно завершимо Рік митрополита Андрея. Напередодні (28 жовтня) відбудеться відкриття меморіальної дошки на будинку колишньої Центральної Ради у Києві (сьогодні Будинок учителя). Відомо, що саме в цьому будинку митрополит Андрей, повертаючись із Росії, зустрівся із членами ЦРУ, щоб обговорити основні фундаменти державного будівництва Української незалежної держави», ‒ розповів Предстоятель УГКЦ. Далі, 29 жовтня, у Києві пройде наукова конференція, в якій візьме участь інтелектуальна еліта Києва. Тема конференції стосуватиметься постаті Митрополита та його діяльності як на церковній, так і на суспільній, державній і міжнародній ниві. І нарешті, 1 листопада Рік митрополита завершиться в оперному театрі Києва урочистою академією.

«Що більше ми відкриваємо постать Митрополита, то більше усвідомлюємо, як мало ми про нього знаємо. З прикрістю скажу, що його постать для широкого загалу українців залишається незнаною. Тому ці ювілейні святкування мали стати нагодою розповісти про цього праведного мужа всьому українському народові», – завершив Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами прес-служби товариства «Свята Софія»

Аудіофайли української секції радіо «Ватикан»

Фото з архіву