“Ми прибули до Коломийсько-Чернівецької єпархії з братніми відвідинами”, - Блаженніший Святослав у Коломиї

Субота, 29 серпня 2015, 20:21

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, і 15 архиєреїв УГКЦ з різних країн світу 29 серпня прибули до Коломиї. У катедральному соборі Преображення Христового духовенство УГКЦ розпочало Божественну Літургію для вшанування світлої пам’яті архиєреїв Коломийсько-Чернівецької єпархії владик Павла Василика та Миколи Сімкайла.

“Ми прибули до Коломийсько-Чернівецької єпархії з братніми відвідинами, щоб владики, з одного боку, пізнали цей славний Прикарпатський край, цю чудову багатоколірну Гуцульщину. Але з іншого боку, ми хочемо віддати шану тим, хто є прикладом цілковитої посвяти власного життя Богові. Сьогодні хочемо насамперед пом’янути Преосвященного владику Павла Василика, який справді віддав Богові Боже, - усе, що йому Бог дав, усі свої таланти, а врешті-решт ісповідницьке свідчення віри - на служіння Богові й Церкві… Він є прикладом радикального відречення від зла і взірцем пророчого голосу Церкви, який зумів бути справді світлом безкомпромісності з князем світу в часи переслідування Церкви. Також хочемо згадати і пом’янути в молитві Преосвященного владику Миколу - славного будівничого цього катедрального собору, який також поклав себе самого як фундамент цієї єпархіальної спільноти. Але найперше хочемо сьогодні просити всіх небесних благодатей для Преосвященного владики Василя, який сьогодні має обов’язок навчати такого радикального відречення від зла і служіння Богові вірних цієї єпархії, бо ми живемо в такі непрості часи, в які усякий компроміс зі злом завжди перетворюється на трагедію і для Церкви, і для українського народу”, - сказав Баженніший Святослав з нагоди візиту до Коломиї.

У проповіді, яку виголосив Предстоятель Церкви, були роз’яснені слова євангельського читання про віддання людиною Богові - Божого, а кесареві - кесаревого. “Зазвичай ми думаємо, що тут ідеться про обов’язки супроти Бога і держави, зокрема ми, християни, маємо сплачувати податковий гріш для підтримки і будування держави з верховенством права, але отці Церкви перших трьох століть тут бачили щось набагато глибше”, - розповів Блаженніший Святослав. Проповідник наголосив: “Відати Богові Боже - означає радикальне відречення від зла, віддати Богові Боже - означає віддати Його образ, який він вклав у нашу особу. Це означає віддати все своє життя тільки на служіння Богові”.

Опісля Глава УГКЦ очолив поминальну панахиду за світлої пам’яті владик Коломийсько-Чернівецької єпархії Павла Василика та Миколу Сімкайла. Також Предстоятель Церкви здійснив освячення відреставрованих ікон чотирьох євангелистів, які будуть знову розміщені в центральній частині Коломиї.

Далі верховне духовенство, а також делегати Патріаршого Собору ознайомилися з експозицією музею сакрального мистецтва, що при катедральному соборі, де збережена колекція старовинного церковного мистецтва, зокрема ікон, які впродовж життя збирав світлої пам’яті владика Микола Сімкайло.

Духовенство також здійснило відвідини Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені о. Йосафата Кобринського та музею “Писанка”. Про унікальну історію мистецьких творів та зразків культурної спадщини України гостям розповіла директор музею Ярослава Ткачук.

Зазначимо, що такий візит став можливим у зв’язку з проведенням у м. Івано-Франківську Патріаршого Собору “Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом” 25-27 серпня та Синодом Єпископів УГКЦ, що відбудеться 30 серпня - 6 вересня також у м. Івано-Франківську.

З Главою УГКЦ співслужили: архиєпископ Володимир (Війтишин) – Митрополит Івано-Франківській (Україна), архиєпископ Лаврентій (Гуцуляк) – Митрополит Вінніпезький (Канада), архиєпископ Степан (Сорока) – Митрополит Філадельфійський (США), архиєпископ Володимир (Ковбич) – Митрополит Куритибський (Бразилія), владика Василь (Івасюк), Єпарх Коломийсько-Чернівецький, владика Петро (Стасюк) – Єпарх Мельбурнської єпархії (Австралія), владика Давид (Мотюк), Єпарх Едмонтонський (Канада), владика Борис (Гудзяк) - єпархія святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії, владика Даниїл (Козлінський) – Апостольський адміністратор єпархії Покрови Пресвятої Богородиці (Аргентина), владика Мирон (Мазур) – Єпископ-помічник Куритибський (Бразилія), владика Петро (Крик) – Апостольський екзарх для українців греко-католиків у Німеччині та Скандинавії, владика Діонізій (Ляхович) – Апостольський візитатор для вірних УГКЦ в Італії та Іспанії, владика Іван (Бура) – Єпископ-помічник Філадельфійський (США), владика Євген (Попович) – Єпископ-помічник Перемишльсько-Варшавської архиєпархії (Польща), а також єпископ РКЦ Теренс Куртайн, представник Єпископської Конференції Австраліії.

На відправі був присутній єпископ Коломийсько-Косівський УПЦ (КП) Юліан Гатала. Разом із єпископами співслужили близько сотні священиків Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.

о. Василь Перцович, прес-секретар
Коломийсько-Чернівецької єпархії