Глава УГКЦ в Крилосі: «Щоб побачити живого Бога, який є між нами, нам потрібно повірити і відкрити своє серце…»

Неділя, 07 серпня 2016, 12:12

Ми прибули сьогодні до цього надзвичайно важливого місця для історії нашої Церкви, до пам’ятки київського християнства, щоб у Рік Божого милосердя, як євангельські незрячі, які йшли до Бога, просити Його про милосердя для нашого краю і землі та многостраждального українського народу. Ісус Христос є серед нас і промовляє до нас через слово свого Євангелія. Він прагне торкнутися своєю милосердною рукою наших найбільших потреб і прийняти наші молитви та дати своє божественне оздоровче Боже милосердя.

Зображення 1 / 4 Використовуйте клавіші для перегляду

Промовив до паломників у Крилосі (Галич), що на Івано-Франківщині, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Божественної Літургії 7 серпня.

«Ключем до успіху, до оздоровлення є віра, - наголосив Глава Церкви під час проповіді. - Аби пояснити й показати віру, Христос відкриває нам те, що подібно, як очі чи вуха є рецепторами, які здатні сприймати світло та звук цього видимого світу, так само і віра є органом бачення та органом слухання того, що є невидимим». Бо, щоб побачити, нам потрібно відкрити око, так само і щоб побачити живого Бога, який є між нами, нам потрібно повірити і відкрити своє серце. Тоді туди завітає Боже милосердя. Бо той, хто не хоче бачити, той не побачить, хто не хоче чути, той не почує, хоч би скільки до нього зверталося Боже Слово і наука Церкви.

За словами проповідника, в Євангелії Бог запитує сьогодні всю нашу Церкву, яка принесла на Божий престол болі, страждання і сльози свого народу: «Ви вірите, що Я можу це зробити?» «Ми повинні бути відкритими, щоб прийняти те, що Бог нам прагне дати в цьому Році Божого милосердя. Просімо, щоб Він оздоровив нашу незрячість і відкрив наші вуха на Нього. Бо Його болі і страждання є нашими болями і стражданнями, а наші болі та страждання є Його болями та стражданнями», - зазначив Блаженніший Святослав. Тому Папа Франциск, зустрічаючись минулої неділі із молоддю всього світу в Польщі, відповів на запитання хлопців і дівчат про те, де є Бог, коли страждає людина, так: «Наш милосердний Бог страждає в ній». Бо Він є ближчим до нас, ніж ми до себе. Він глибше розуміє всі наші потреби, ніж ми це можемо побачити, зрозуміти і усвідомити. Тому можемо сказати, що сам Спаситель сьогодні «страждає в тілі стражденного українського народу, щоб дарувати нам своє Боже милосердя».

Предстоятель УГКЦ пригадав про Божі знаки Його присутності між нами, через які ми можемо отримати Боже милосердя, зокрема в цій прощі: «Це відчинені Двері Божого милосердя, через які ми можемо пройти, Тайна Сповіді, коли Бог прощає нам гріхи і зцілює наші душевні і тілесні рани. Тож можемо сказати, що ми не самі на нашій дорозі життєвій, а Бог подорожує з нами. Але мусимо в це повірити».

«Ми почитаємо тут Богородицю і молимося до неї, - продовжив проповідник. - А вона перша побачила у своєму Сині живого воплоченого Бога і перша почула від архангела Гавриїла, що Бог прийде до людей. Довірмо нашій Небесній Матері, яка тут присутня у видимий спосіб через старовинну чудотворну ікону, свої потреби, просімо про дар віри - і будемо мати ключ до Божої близькості, яким є наша віра».

Слід відзначити, що співслужителями Глави УГКЦ були: владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський; владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський; владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський; владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ; владика Василь (Івасюк), Єпарх Коломийсько-Чернівецький; владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський; і владика Йосафат (Мощич), Єпископ-помічник Івано-Франківський.

Нагадаємо, що 6-7 серпня проводиться Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої, покровительки Галицького краю, у с. Крилос (Давній Галич).

Фото прес-служби Івано-Франківської архиєпархії

Департамент інформації УГКЦ