Єпископи Австрії засвідчили солідарність з Україною

П'ятниця, 24 червня 2022, 10:16

22 червня 2022 року католицькі єпископи Австрії знову звернулася зі зверненням щодо війни в Україні до міжнародної спільноти, духовенства, вірних та всіх людей доброї волі.

Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого життя незліченної кількості людей різко змінилося. Безглузда та божевільна війна в центрі Європи змусила близько 9 мільйонів українців покинути свої домівки та шукати прихисток на заході України, та ще близько 6 мільйонів українців виїхали за кордон, близько 75 тисяч з них до Австрії. Щодня в Україні через війну гине близько 300 людей, ще 1000 отримують тяжкі поранення. Основні права людини на життя та гідність порушуються, і цим звірствам досі не видно кінця.

Допомога та солідарність з усіма постраждалими від війни в Україні та біженцями має бути нашою відповіддю. Будьте певні, що ми, єпископи та громадяни Австрії, страждаємо разом із вами! Ми несемо вас у своїх серцях, молимося за вас і є завжди поруч! Готовність допомогти серед австрійців є незламною, але це не само собою зрозуміло, і ми повинні продовжувати тримати наші серця та домівки відкритими для всіх жертв цього нелюдського насильства.

Але також потрібні перспективи надії, засновані на солідарності, яка об’єднує нас усіх як частину єдиної людської сім’ї. Це включає готовність свідомо прийняти негативні наслідки, які є результатом солідарності вільного світу з Україною. Важливо створювати надію на багатьох рівнях. Наприклад, австрійські єпископи разом з єпископами в Європі підтримують політичні наміри надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

Співпраця Церков і релігій в Україні також дає надію. Вони єдині перед обличчям російської загарбницької війни.

На знак солідарності голова Австрійської єпископської конференції відвідає церкви та деякі проєкти допомоги в Україні з 10 по 13 липня. Зокрема, архиєпископ Франц Лакнер разом із єпархіальним єпископом Вільгельмом Краутвашлем візьме участь у Синоді Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 11 липня, який цього разу через війну відбудеться в Перемишлі (Польща). Далі двоє єпископів зустрінуться у Львові з провідними політиками, представниками двох Православних Церков в Україні та архиєпископом місцевої Римо-Католицької Церкви.

У відпустовому місці Маріацеллі, де цього разу проходили засідання Конференції єпископів, Пресвята Богородиця згадується як Mater Gentium Slavorum (Мати слов'янських народів). Ми, єпископи, довіряємо їй народ України і молимося за швидкий і справедливий мир.

Підготувала пресслужба Ординаріату для вірних
усіх Східних Католицьких Церков в Австрії
за повідомленням Австрійського Католицького видання Kathpress
та офіційного видання Австрійської Конференції Католицьких Єпископів,
фото: Kathpress

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ