У вашому місті чи селі може відбутися показ документального фільму «Справа «Рифи»

АНОНСНеділя, 31 грудня 2017, 09:00

4 березня 2017 року в Києві, у кінотеатрі «Жовтень», відбулася прем’єра фільму «Справа «Рифи». Допрем’єрний показ відбувся 17 лютого, у день 125-річчя від дня народження патріарха Йосифа Сліпого в його родинному селі Заздрість на Тернопільщині.

Упродовж трьох тижнів, від 19 березня до 9 квітня, фільм буде презентовано у США. Зокрема покази заплановано у таких містах: 19 березня у Чикаго, 25 березня у Пітсбургу, 30 березня і 1 квітня у Філадельфії, 2 квітня у Пармі і Трентоні, 8 квітня у Стемфорді, 9 квітня у Вашингтоні, Йонкерсі і Лінденгурсті. Стрічку також буде показано в різних містах України. Уже заплановано покази 7 і 9 квітня у Бурштині. Плануються покази у Мелітополі, Запоріжжі і Дніпрі.

Якщо ви хочете організувати показ або прокат фільму у вашому місті, телефонуйте за номером 067 915 13 54 або пишіть [email protected], Анна Остапенко.

Фільм «Справа «Рифи» охоплює період з 1945 по 1963 роки та розкриває не відомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Особливу увагу приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду та їх впливу на долю патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.

Див. також: У Києві відбулася презентація фільму про патріарха Йосифа Сліпого «Справа «Рифи»

Назву стрічці дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму. До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах.

Режисер: Олена Мошинська
Продюсер: Павло Казанцев
Виробництво: «Sсreen Media Ukraine» та «Живе production»
Хронометраж: 110 хв.

 

Департамент інформації УГКЦ