Інститут екуменічних студій УКУ збирає науковців та активістів для обміну досвідом у сфері миробудування

АНОНССереда, 04 серпня 2021, 17:00

4–5 серпня 2021 року о 17:00 відбудеться дводенний онлайн-семінар «Екуменізм та миробудування: міжнародний досвід для України».

Семінар стане першим сегментом проєкту онлайн-вебінарів, мета якого – зібрати коло науковців та активістів для обміну досвідом у сфері миробудування. Проєкт реалізує Інститут екуменічних студій УКУ у співпраці з Харківським офісом Фонду Конрада Аденауера в Україні та міжнародними науковими партнерами. У межах дводенного семінару, експерти представлять ситуацію в Україні, а також міжнародний досвід у миробудуванні. Учасники зустрічі матимуть можливість дискутувати й обмінюватись думками щодо перспективи участі Церков та релігійних організацій у розбудові справедливого миру в Україні та за кордоном.

«Дуже часто релігія недостатньо присутня у побудові миру. Роль її у сприянні миру, справедливості та свободи не завжди повністю використовується, розуміється або оцінюється. Хоча не існує універсального підходу, релігійні миротворці в Україні стикаються із проблемами та можливостями, подібними до тих, із якими стикаються їхні колеги в інших конфліктних ситуаціях. Тому є чому повчитися одні в одних», – д-р Жерар Паверс, директор Католицького центру з миробудування, фахівець у галузі миробудування на прикладі Європи, Латинської Америки та на Філіппінах, професор Університету Нотр-Дам, США.

«Примирення – відносно нова практика, що виникла в повоєнній Європі, але його коріння старе і тягнеться до Нового Завіту. Невипадково творці німецько-французького примирення Конрад Аденауер і Шарль де Голь були практикуючими християнами. Так само німецько-польське примирення почалося з діалогу католицьких єпископів з обох сторін. І польсько-українське примирення на початку 2000-х щодо поховань полеглих у польсько-українській війні за Львів відбулося під егідою Греко-Католицької та Римо-Католицької  Церков. Йдеться тут не просто про присутність Церков та церковної єрархії, а про сам християнський дух примирення», – зазначив д-р Ярослав Грицак, український науковець, історик і публіцист, доктор історичних наук, професор Українського католицького університету.

З 2014 року українське суспільство стикнулося з реаліями гібридної війни з Росією та проросійськими сепаратистами, яка позначена тисячами загиблих і поранених осіб, щонайменше з 1,5 мільйоном внутрішньо-переміщених осіб, зруйнованою інфраструктурою та соціально-політичним загостренням. Ця ситуація – абсолютно нова для сучасної України – вимагає прийняття певних рішень шляхом діалогу й академічних досліджень, що дасть змогу досягти справедливого миру, громадянського порозуміння та утворити основу для майбутньої реінтеграції людей із тимчасово окупованих територій. Через безпрецедентну природу цієї ситуації та недостатній рівень обізнаності у сфері миробудування в Україні важливо досліджувати відповідний міжнародний досвід у вирішенні конфлікту.

Проєкт «Екуменізм та миробудування: міжнародний досвід для України» – один із двох проєктів, присвячених вивченню іноземного досвіду миробудування, з погляду міжконфесійного й міжрелігійного діалогу, які Інститут екуменічних студій запускає в 2021 році. Другий проєкт, реалізація якого стартує в листопаді 2021 – це серія офлайн-конференцій, присвячених миробудуванню в Центрально-Східній Європі, які ІЕС організовує разом з Екуменічною комісією УГКЦ.

Програма

4 серпня

17:00–17:20 – виступ д-ра Ярослава Грицака, українського науковця, історика і публіциста, доктора історичних наук, професора Українського католицького університету
17:20–18:00 – запитання-відповіді, дискусія

5 серпня 

17:00–17:20 – виступ д-р Жерара Паверса, директора Католицького центру з миробудування, фахівця в галузі миробудування на прикладі Європи, Латинської Америки та на Філіпінах, професора Університету Нотр-Дам, США
17:20–18:00 – запитання-відповіді, дискусія

Деталі: http://www.ecumenicalstudies.org.ua
Контактна особа: Ірина Кітура, irakit@ucu.edu.ua
Реєстрація

Інститут екуменічних студій УКУ