«Жийте, а не животійте!» — отець Роман Демуш до молоді Донецького екзархату

30 квітня 2024, 09:48 142

27–28 квітня у Кривому Розі відбувався З’їзд молоді Донецького екзархату, який організувала Молодіжна комісія Донецького екзархату при храмі Святого Миколая Чудотворця.

«Жийте, а не животійте!» — отець Роман Демуш до молоді Донецького екзархату

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Комісії УГКЦ у справах молоді.

«Метою з’їзду було зібрати молодь із різних регіонів, оскільки Донецький екзархат великий і налічує чотири області, тож важливо було, щоби вони познайомилися. Це перше зібрання такого масштабу, бо востаннє така зустріч відбувалася ще до 2014 року. Тож метою події було об’єднати молодь із різних куточків екзархату та дати їм відчути, що вони потрібні Церкві. Бо Церква — це не лише про Літургію і проповідь у неділю, вона може бути цікавою для молоді, робити класні тусовки, які наповнені інформативними й корисними лекціями, майстер-класами, танцями, співами українських пісень, бесідами, інтерактивами, іграми та іншими розвагами, яких так бракує в час війни», — ділиться голова Молодіжної комісії Донецького екзархату бр. Ярема Муховський.

Зокрема, йдеться про сьогодення, про молодь, що тримає кордони і захищає не лише на лінії фронту, але й тут, у тилу, творячи молитовну броню і долучаючись до різних проєктів, які організовує Молодіжна комісія та Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ. Важливою ініціативою була місійна поїздка в січні до Італії, де молоді люди могли свідчити про кровопролиту війну в Україні та агресію росії. Як зазначає Патріарша комісія, низка наступних події для молоді з постраждалих територій планується також на літо—осінь 2024 року.

Брат Ярема додає: «Насправді, зібрати їх разом, таку чисельність осіб, які подолали велику кількість кілометрів, щоби бути тут, спільно, виявилося неабияким викликом. Звісно, якби не було війни, це зробити було б набагато легше, і ми б бачили тут значно більшу кількість молоді. Багато осіб просто не могли виїхати зі своїх територій через обстріли. Дехто просто боявся, з огляду постійних повітряних тривог і безпеки перебування великої кількості людей. Було багато чинників, але всі вони пов’язані з ситуацією, яку маємо зараз».

Загалом на подію прибуло пів сотні молодих людей. Захід відбувався протягом двох днів на території парафіяльного центру «Рідна хата» при храмі Святого Миколая Чудотворця. Учасники змогли попрацювати, послухати цікаві лекції, спробувати себе в різних творчих напрямах, навчитися нового, відпочити, розважитися, потанцювати банси та зробити класні фото біля яскравої фотозони.

Розпочалася подія круглим столом у межах екопросвітницького проєкту «СпоЖити» від Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ.