З нагоди Дня мирянина відбудеться Всеукраїнська проща до Страдчу

26 червня 2023, 10:00 800

У понеділок, 26 червня 2023 року, за участю Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбудеться Всеукраїнська проща, присвячена Дню мирянина та блаженним новомученикам УГКЦ о. Миколі Конраду та дякові Володимиру Приймі.

Архиєрейську Божественну Літургію о 10:00 очолить Блаженніший Святослав.

У другій половині програми прощі передбачена участь у Хресній дорозі, а також усі охочі запрошені скласти присягу тверезості.

Довідка

Страдч — відпустовий Марійський паломницький центр Львівської архиєпархії, що славиться підземним монастирем і Хресною дорогою. У 1936 році Папа Римский Пій ХІ встановив на страдецькій горі Хресну дорогу та надав Страдчу статусу відпустового місця. Ба більше, Страдецька Хресна дорога (Кальварія) отримала від Папи значення Єрусалимської Хресної дороги. На вершині 350-метрової гори стоїть храм Успення Пресвятої Богородиці.

Страдч є також місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ — о. Миколи Конрада та дяка Володимира. Володимир Прийма — єдиний мирянин, який проголошений блаженним, опікун мирян. Саме тому щороку, у День мирянина, відбувається Всеукраїнська проща до цього паломницького центру.