В Донецьку опечатали храми УГКЦ

24 березня 2024, 17:11 1784

На початку 2024 року «козаки» т. зв. «ДНР» опечатали всі храми і прилягаючі до них території і не допускають віруючих Української Греко-Католицької Церкви в храми і на територію для звершення молитов і богослужінь.

В Донецьку опечатали храми УГКЦ

Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

Звернення віруючих до місцевих чиновників «ДНР» щодо опечатування храмів та перешкоджання здійсненню релігійної діяльності «козаками» не дали жодних результатів. Віруючі греко-католики позбавлені можливості відвідувати свої храми і звершувати богослужіння.

Перед тим священики, які звершували богослужіння у цих храмах, були видворені за межі окупованих територій, а двоє священиків УГКЦ з Бердянська — о. Іван Левицький і о. Богдан Гелета — ще 16 листопада 2022 року були ув’язнені та утримуються у неволі до сих пір.

Слід зазначити, що на окупованій території Запорізької області 26 грудня 2022 року окупаційна влада видала т. зв. розпорядження, згідно з яким на захопленій частині Запорізької області забороняється діяльність УГКЦ, а також організацій її соціального служіння.

Нагадаємо, що з 2014 року в м. Донецьку «ДНРівці» забрали молитовні приміщення у низки релігійних громад різних конфесій.